piątek, 5 lipca 2013

Widziałeś te bramy?

Człowieku, podczas pozostałych mi godzin snu, które rozpaczliwie wyszarpuję z paszczy dusznych nocy...zdarzył się sen. Inny od tych ostatnich, z utonięciami i innymi sensacjami. 

Śni mi się niebo, czyste, piękne niebo, nie ma bólu, nie ma strachu, pachnie ulubionym połączeniem drzewa sandałowego z wanilią. Widzę bramy, widzę je, zmierzam ku nim, aż nagle za ramiona od tyłu łapie mnie dawno niewidziany towarzysz snu. Policzki ma jeszcze bardziej zapadnięte, niż zawsze, oczy wielkie i smutne, a w wychudzone dłonie są już niemalże przezroczyste. 

Delikatnie zawraca mnie ze ścieżki prowadzącej do wiecznego spokoju, a gdy pytam go, dlaczego, odpowiada, że niebo to nie miejsce dla świętych kurew. Pytam więc, gdzie wszystkie poprzednie święte kurwy z kart historii znalazły swoje miejsce, a on nie odpowiada, kreśli tylko kościstym palcem w powietrzu znak, który i ja swego czasu kreśliłam namiętnie nocami. 


I nawet on z rozbrajającą szczerością przyznaje, że najwidoczniej mam kryzys twórczy. A potem jest przebudzenie, na zegarku zmienia się godzina, a ja wciąż nie wiem, gdzie jest moje życie.

Sarny zaś są wszędzie, co gospodarza Jerzego napawa sporym zdumieniem, gdyż ponieważ mieszkam tu od lat trzydziestu, a sarny jak żyw jeszcze nie widziałem. Podobno nie występują w tych lasach.

Aha!

M.

2 komentarze:

  1. Jednak to prawda ze kobieta jest bardziej wytrzymalsza i odporniejsza na bol. Skoro przezywa porod o ktorym my mezczyzni nie mamy bladego pojecia i mozemy sugerowac sie tylko porownaniami typu ze porod to cierpiepie jakby zlamano ci 20 kosci na raz. To powiedzmy sobie szczerze ze my faceci nie doceniamy swoich kobiet na 100% swoich mozliwosci. A czesto gesto traktujemy kobiety przedmiotowo,sluzalczo. Tak cieszmy sie ze jestesmy faceci i nie musimy przez to przechodzic. ALE w zadnym wypadku nie mozemy uwazac sie za istoty wyzsze od kobiet. Bo prawda jest taka ze jestesmy rownymi istotami, ktore stworzyl ten sam bol. Tak mysle sobie ze kobiety powinno byc bardziej szanowane przez nas. Widzisz chociazby slownictwo nazwiesz kobiete szmata czy pu.czalska to ja to zaboli, a nazwanie nas facetow dziwkarzami przez kobiety to nie robi dla nas zadnego wrazenia! Troche wiecej szacunku. I jeszcze jedna rzecz kobieta jest slabsza fizycznie od nas ale ma wieksza sile psychiczne i moze zniszczyc nas, mozemy dostac od niej takiego kopa k ze bedzie nam trudno sie pozbierac! Szanujmy sie nawzajem powiem wprost!

    OdpowiedzUsuń